Framføring i auditoriet!

Vittige vikingar |
Seinare på dagen var det to framføringar i auditoriet. Det første var nokre elevar frå 3A som framførte sitt særemne. Det var 3. boka i romanserien om Julie av Anne Krin Elstad, og Tatt av kvinnen av Erlend Loe. Og 3I som hadde Sogi om den forsvonne hammaren.
Først i elden var Ingvild, Lindis, Silje, Charlotte og Martin fra 3A. Dei kom utkledd som hovudpersonane i bøkene, og presenterte seg sjølv. Deretter viste dei en film der dei var på besøk i Holmgang og diskuterte likestilling. Det vart ein oppheita debatt! Og applausen var stor då dei avslutta.
Når desse var ferdige var det 3I med Ingebrikt og Daniel som framførte Sogi om den forsvonne hammaren på sin eigen humoristiske måte. Latteren satt laust, og det vart god stemning i salen.
Tilbake til Yrkesmessa 2005.
|